Beebiabi.ee Blogi

Beebi esimene vannitamine - lasteõe nõuanded kuidas beebit vannitada

beebi vannitamine
Beebi esimene vannitamine võib olla eriline hetk, kuid see võib samuti tekitada uutele vanematele muret. Siin on mõned juhised ja näpunäited, kuidas beebit vannitada, et see toimuks sujuvalt:

Valmistuge ette

Enne beebi vannitamist valmistage kõik vajalikud esemed ette, et teil oleks kõik käepärast. Need võivad olla sooja vee termomeeter, pehme rätik, beebi nahasõbralik pesuvahend (võib ka ilma), mähkmed, riided, müts.

Vee temperatuur

Veenduge, et vee temperatuur on mugav ja mitte liiga kuum. Soovitatav on hoida vee temperatuur umbes 37 kraadi. Vee temperatuuri saab kontrollida spetsiaalse vanni termomeetriga.

Ohutus esikohal

Vannitoa põrand peaks olema kuiv ja mitte libe. Veenduge, et teie käed on puhtad ja kuivad, enne kui hakkate last vannitama. Olge ettevaatlik, et laps ei libiseks.
kuidas beebit vannitada

Õrn kohtlemine

Käsitlege beebit õrnalt ja rahulikult. Võite kasutada pehmet pesulappi ja vältida liigset hõõrumist, eriti kui lapsel on nabanöör alles paranemas. Hoidke last ja pange esialgu vette ainult beebi jalad ja siis tasakesi laske teda sügavamale vette, kuni enamus tema kehast on vees.

Lühike vanniaeg

Esimestel kordadel võib vannitamine olla lühike, et vältida lapse liigset jahedust. Mõned lapsed naudivad vett, samas kui teised võivad olla alguses mõnevõrra muresed.

Ruttu kuivaks

Pärast vannitamist mässige beebi kiiresti pehmetesse rätikutesse, et tal ei oleks külm. Kuivatage lapse nahk õrnalt ja vältige hõõrumist. Peale kuivatamist pange laps riidesse ja mõneks ajaks müts pähe, kuna pea kaudu laps kaotab kõige rohkem sooja.

Toitmine peale vannitamist

Vannitamine soodustab veekadu. Seetõttu peale vannitamist beebit peab kindlasti toitma. Juhul, kui toidate last rinnaga, siis pakute rinnapiima niipalju, kui laps ise tahab. Kui toidate piimaseguga, siis planeerite vannitamise selliseks ajaks, et kohe peale seda beebil oleks söögiaeg ja pakute piimasegu kogust vastavalt juhendile.

Vannitamise sagedus

Imikuid ei pea iga päev vannitama. Esimesel elukuul piisab tavaliselt paarist korrast nädalas. Liigne vannitamine võib beebi õrna naha kuivatada.

Turvalisus üle kõige

Ärge kunagi jätke last vanni ilma järelvalveta. Isegi täiskasvanud peaksid jälgima beebi vannitamist ja tagama tema ohutuse.
Mõned beebid naudivad vannitamist, samas kui teised võivad olla selles protsessis rahutud. Olge kannatlik ja püüdke muuta see kogemus positiivseks, et laps harjuks veega ja seostaks vannitamise meeldiva kogemusega.

Kuidas saab Beebiabi esimese vannitamisega aidata?

esimene vannitamine
Beebiabi koduõendus saab aidata esimese vannitamisega, et see kulgeks vanematele stressivabalt ja beebi jaoks meeldivalt. Beebiabi.ee koduõde võib aidata mitmel erineval viisil:

Nõustamine

Koduõde võib anda vanematele nõu ja juhiseid, kuidas vastsündinut või väikelast õigesti vannitada. See hõlmab vee temperatuuri, pesuvahendite valiku ja muid hügieeniga seotud küsimusi.

Ohutusnõuanded

Koduõde aitab tagada vannitamise ajal ohutust, näiteks veendumaks, et vannituba on libisemiskindel, et vesi ei ole liiga kuum ega külm, ja et vanemad teavad, kuidas last turvaliselt hoida.

Füüsiline abi

Koduõde võib olla olemas, et aidata vanni ajal, eriti kui vanematel on hirm teha midagi valesti või kui nad vajavad lisakäsi.

Hinnang ja jälgimine

Koduõde võib hinnata lapse arengut ja heaolu, sealhulgas nahka, kaalu ja muid näitajaid. See võimaldab tuvastada võimalikke terviseprobleeme varakult.

Ravitavad protseduurid

Kui laps vajab mingit meditsiinilist ravi või hooldust, võib koduõde aidata selle korraldamisel, näiteks naha hooldamisel, kui lapsel on nahaprobleeme. Saab aidata nabanööri hooldamisel või sidumisel.
Kutsu Beebiabi endale koju. Broneeri kutse siin.
Vannitamine
Made on
Tilda